Skip to content Skip to footer

Muru väetamine

Koduaaias saab väetist jaotada ilusti käsikülvikuga, kuid kui on tegemist suurema alaga (nt jalgpalliväljak) siis oleks vaja suuremaid masinaid.

Üldiselt tuleks muru väetada kevadel, suvel ja sügisel:

  1. Kevad on tavaliselt esimene aeg, mil muru väetamine on soovitatav. See on aeg, mil muru hakkab aktiivselt kasvama pärast talveund ja vajab lisatoitaineid tugevama kasvu ja tervisliku välimuse tagamiseks. Kevadel tuleks kasutada lämmastikurikast väetist, mis aitab murul rohelisemaks muutuda ja kiirendab kasvu.
  2. Suvel: Suvekuudel, kui muru kasvab kõige kiiremini, vajab ta ekstra toitaineid, eriti lämmastiku. Väetis aitab hoida muru ilusa, elusa ja rohelisena. Kui muru on ka kohati auklik toetab väetis aukude töitumist uue muruga.
  3. Sügisel: Sügisel on muru väetamine kasulik, tugevdamaks juurestikku enne talveks valmistumist. Sügisväetis aitab murul koguda rohkem toitaineid ja energiat, mis on vajalikud talve üleelamiseks ja kevadel kiireks taasalustamiseks.

On oluline märkida, et muru väetamise sagedus võib erineda sõltuvalt kliimatingimustest, mulla tüübist ja muru kasvust. Üldiselt võiks muru väetada ~4 korda aastas, vastavalt vajadusele.