Skip to content Skip to footer

1 m2 (laius 45.7cm; pikkus ca 218cm)

sõltuvalt mulla niiskusest 20-35 kg

Muru peaks olema paigaldatud võimalikult ruttu pärast tarnet. Üldjuhul võiks murumätas olla rullis maksimaalselt kolm ööpäeva pärast lõikamist ,kuid ilmastik võib seda aega oluliselt lühendada.

Paigaldamisjärgselt tuleb muru vähemalt 2 nädala jooksul rikkalikult kasta ja hoida püsivalt niiskena. Kastmisperiood peab kestma seni kuni muru on lõplikult juurdunud. Kastmine on piisav, kui mätta all olev pinnas samuti märgub (seda võiks kastmise käigus mõne koha peal kontrollida tõstes mätta serva üles).

Muru vajab elamiseks vett, toitaineid ja valgust. Mis tähendab, et täielikus varjus ei suuda elada mitte ükski muru. Kuid poolvarjulises kohas saab kõige paremini hakkama varjumuru.

TEKKEPÕHJUS-LAHENDUS

Pinna liigniiskus-kraav, drenaaž.

Muld liiga happeline-mulla happesuse neutraliseerimine regulaarse lupjamisega. 

Liiga vähe toitaineid mullas-väetamine.

Liialt varjuline kasvukoht-saemees puude jaoks või maja lammutus

Liiga madalalt või liigne niitmine-niitmisel peaks jälgima põhimõtet, et korraga ei eemaldataks üle 1/3 muruorase pikkusest. Muru optimaalne kõrgus pärast niitmist sõltub konkreetsest muru liigist aga samuti hetke ilmastikust, niiskustasemest, toitainete hulgast mullas ja muru kasutusest. Põuase ilmastiku või toitainete puuduse korral peaks muruorase hoidma pisut pikemana. Enamasti hoitakse muru 30-35mm kõrgusena. Niitmissagedus sõltub taimede kasvukiirusest ja see omakorda juba eelpoolnimetatud faktoritest. Keskmiselt tuleb muru niita kord 4-6 päeva jooksul.

On küll. Väetis enne paigaldust kiirendab muru juurdumist. Lugege väetise kasutamisel juhendit, liigne väetis võib juuri kõrvetada.

Muru saab lõigata kõige teravaga olgu see nuga või labidas.

Muru me saartele ei tarni. Nii, et muru soovi korral peate ise transpordi meetodi leidma.

Vahe ei olegi, kõik tähendavad ühte ja seda sama.

Ekstra küsimuste korral pöörduge meie poole