Skip to content Skip to footer

Muru külv ja Tugikülv

Muru tugikülv

Muru tugikülvamine on meetod, mida kasutatakse olemasoleva murupinna hooldamiseks ja uuendamiseks, eriti kui murupind on kahjustunud või hõrenev. Tugikülv tähendab uute muruseemnete külvamist olemasolevale muru pinnale, et tugevdada ja taastada selle terviklikkust ning tihedust.

Tugikülvi tehakse siis, kui olemasolev muru hakkab muutuma kahjustatuks, näiteks rohukahjustuste, haiguste, putukate, kliimatingimuste või muude tegurite tõttu. Tugikülvi abil saab probleemseid alasid taastada ilma kogu murupinda täielikult ümber tegemata.

Tugikülvi tulemused ei pruugi olla kohe nähtavad, sest uued seemned vajavad aega idanemiseks ja taimed juurdumiseks. Seega on oluline olla kannatlik ja järgida regulaarset hooldust, et aidata uuel murul tugevneda ja integreeruda olemasolevasse murupinnaga.

Tugikülv käib käsikäes püstlõikusega (püstlõikus pole küll ennem tugikülvi kohustuslik, kuid tagab enamasti parema tulemuse)

Muru külv

Muru külvamine on protsess, mille käigus külvatakse muruseemet ettevalmistatud pinnasesse, et kasvatada tervet ja kaunist murupinda. See on üks tavalisemaid viise, kuidas luua roheline ja meeldiv keskkond aias, parkides, spordiväljakutel jne.